Neden Internet Explorer kullanalım? 
 
Internet Explorera Rakip Yazılımların Dezavantajları
 
 
.com  Gruplar Ana Sayfa 
 
 
Bu Gruba üye olmak için önce üye girişi yapınız!
 Kullanıcı Adı
 Şifre
Şifremi unuttum, emailinize gönderilecektir
Üye değilseniz tıklayın


Ana Sayfa
Mesaj / Forum
Resim & Dosya Arşivi
Linkler
Grup Üyeleri
Online Grup
Üyeleri
Yükleniyor...  
Yükleniyor...
 
Yaş Sınırı  : <18 - >50
İzin verilen cinsiyet  : Erkek-Kadın
Sınırlama  : Herkes görüntüleyebilir

Gruptaki Son Hareketler


Sonuç: Seçim ne olmalı?
 
8 Nisan 2011 Cuma 
 
Internet Explorer'dan Firefox'a geçmek, bazı şeylerden vazgeçmek anlamına geliyor. Bu yüzden ne isteyip ne istemediğinize karar vermeniz gerekli. Eğer bir önceki sayfada saydığımız Firefox dezavantajları sizin için "dezavantaj" kategorisine girmiyorsa, geçiş yapmamanız için hiç bir neden yok. Eğer işletim sistemi olarak Windows XP kullanmıyorsanız zaten geçiş yapmamanız için bir neden yok. Microsoft Windows XP dışında Internet Explorer 7 sunmayacağını zaten açıklamış durumda. Eğer Windows XP'den farklı bir işletim sistemi kullanıyorsanız seçiminiz Firefox olmalı. Internet Explorer 6 kullananlar Spyware konusunda problem yaşıyor olmalılar, hemen Firefox'a geçmeyi tercih edebilirler.

Windows XP kullanıcıları için ise durum farklı. Internet Explorer 7 ciddi bir tarayıcı, performans ve görsellik açısından da çok sağlam. Bu yüzden XP Service Pack 2 ve Internet Explorer 7 ikilisini sisteminize yüklediğinizde Firefox'a geçmek için nedenleriniz azalıyor. Ancak ilk başta belirttiğimiz gibi, bazı güvenlik problemleri ve geç gelen yamaları sineye çekmeniz gerekecek. Kısacası, eğer Windows XP kullanıyorsanız Internet Explorer 7 ile devam edebilir, ama merak ediyorsanız Firefox'u sisteminize kurup deneyebilirsiniz.

Gönderen: eskisehirgundem  
Toplam 0 Yorum   -   Yorum YazNeden Internet Explorer kullanalım
 
8 Nisan 2011 Cuma 
 

İşte size Internet Explorer kullanmaya devam etmeniz için bazı nedenler:

1. Tasarım. Bazı web siteleri tasarımlarını özellikle Internet Explorer için yapıyorlar. Bu yüzden sitelerin bazı özelliklerini Firefox ile kullanamıyorsunuz veya görsel açıdan Firefox ile sorunlar yaşıyorsunuz. Özellikle standart olmayan ve Microsoft'un ActiveX teknolojisini ağırlıklı olarak kullanan siteler Mozilla Firefox ile düzgün görüntülenemiyorlar. Tasarımcı açısından kötü bir puan, ancak yine de bazı popüler sitelerin de dahil olduğu kurumlar bunu yapmaktan vazgeçmiyorlar.

2. Performans. Mozilla Firefox Internet Explorer'a göre daha yavaş açılıyor ve daha fazla sistem kaynağı kullanıyor. Sayfaları daha hızlı yüklemesine rağmen genel olarak sisteme bindirdiği yük daha fazla. Tabi burada bazı Internet Explorer bileşenlerinin sistemde arka planda zaten çalışmakta olduğundan hızlı yüklendiğini de belirtmeden geçmeyelim.

3. Güvenlik. Firefox'un da kendine göre güvenlik problemleri bulunuyor. Ancak Mozilla'nın bu tür açıklar ortaya çıktığında yama yayımlama ve açık kapama performansı Microsoft'a göre daha yüksek. Bu yüzden eğer Mozilla Firefox kullanıyorsanız ve güncellemeleri anında yüklerseniz Internet Explorer'ın getirdiği güvenlik problemleri kadar geniş bir tehlike çemberinin içerisinde bulunmuyorsunuz.

kaynak: chip.com.tr

Gönderen: eskisehirgundem  
Toplam 0 Yorum   -   Yorum Yaz 
İçerik Arşivi
 
Yeni İçerik Gir
Nisan 2011
Sonuç: Seçim ne olmalı?
Neden Internet Explorer kullanalım
     
 
 
online ziyaretçi: 25
online üye: 0
Tekil Hit: 360.474 - Çoğul Hit: 20.141.385
 
Eskişehir Blog Siteleri, Sosyal Gruplar Grup Forumlar Paylaşma Platformu
0.222.233 25 65
eskisehir@eskisehirreklam.com